This human world (thw) emberi jogi filmfesztivál – A bécsi ENSZ Információs Szolgálat (UNIS) és az ENSZ Menekültügyi Főbiztosság (UNHCR) ausztriai irodája az osztrák, szlovén, magyar és szlovák iskolákkal együttműködésben 2017-ben is megrendezi az Emberi Jogi Rövidfilmversenyt.

A versenyre minden 10 és 20 éves kor közötti diák önálló vagy iskolai osztályok jelentkezését várják olyan rövidfilmekkel, amelyeket az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának cikkei ihlettek. A verseny idei témája a „Miénk a jövő: Együtt egy jobb jövőért”.

Keressük a jövővel kapcsolatos kilátásokról és a múltba nézésről szóló rövidfilmeket. Mit jelent az a fogalom, hogy „Együtt” és milyen szerepet fog játszani a jövőben és / vagy mennyire volt mindig is fontos az összetartás és az egymás mellett élés? Hogyan képzeled el társadalmunkat, amikor a polgári bátorságra és részvételre gondolsz? El tudsz képzelni egy olyan jövőt, amelyben lehetséges a békés egymás mellett élés? Miként juthatnak közös álláspontra a különböző kultúrájú és különböző nyelvet beszélő emberek és miként győzhetik le a nyelvi korlátokat? Mennyire fontos az integráció az együttéléshez?

A verseny célja, hogy az emberi jogokat és az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának 30 cikkét közelebb hozza a fiatalokhoz, és lehetőséget biztosítson a diákok számára, hogy észrevételeket tegyenek ezekkel a témákkal kapcsolatban, valamint arra, hogy az elkötelezett, fiatal filmkészítők bemutathassák elkészült műveiket a nagyérdemű közönség előtt.

A beérkezett filmeket egy neves nemzetközi zsűri értékeli. A zsűri által díjazott rövidfilm pénzjutalomban részesül és bemutatásra kerül a THIS HUMAN WORLD nemzetközi filmfesztivál

megnyitóján 2017. november 30-án a bécsi Gartenbaukino-ban a fesztivált megnyitó film kezdete előtt. A fiatal filmkészítők meghívást kapnak Bécsbe a fesztivál

megnyitójára. A tíz legjobb film között egy közönségdíj is kiosztásra kerül online szavazáson keresztül. Az elmúlt nyolc évben beérkezett számos, minőségében kiemelkedő pályamunkához hasonlóan 2017-ben is várjuk a gondolatébresztő és izgalmas pályaműveket egyénileg a diákoktól vagy az osztályok által készített közös műveket. A verseny nemzetközileg az ENSZ partnerszervezetei által, valamint az osztrák, szlovák, szlovén és magyar helyi oktatási intézményekben is meghirdetésre kerül.

A verseny általános feltételei:

A versenyre minden 10 és 20 éves kor közötti gyermek és fiatal pályázhat.

A filmeket a diákok önállóan vagy osztályként is benevezhetik.

A rövidfilmek maximum hossza 3 perc lehet. A filmek bármilyen az iskola által biztosított és / vagy a diákok rendelkezésére álló eszközzel elkészíthetők és szerkeszthetők. A professzionális videokameráktól kezdve a mobiltelefonok kameráin át bármilyen digitális eszköz használható és a film bármilyen műfajban készülhet.

A versenyre nevezni a YbWAYmRljnSYkd8ZTjjlNWYc2NodWxmaWxtcHJvamVrdEB0aGlzaHVtYW53b3JsZC5jb20= e-mail címen keresztül lehet 2017. június 23-ig.

A regisztrációnak tartalmaznia kell:

* az iskola nevét és címét,

* az iskolai kapcsolattartó személy (tanár) nevét és elérhetőségét, valamint

* a film elkészítésében résztvevő diákok korát és számát.

A diákok és törvényes képviselőik, a gyermekük által készített film benevezésével beleegyeznek abba, hogy a díjátadó ünnepségen készített fénykép és videofelvétel (a nyertesek fényképei, interjúk a résztvevőkkel) megjelenhessen a médiában és a verseny szervezésében közreműködő szervezetek (UNIS, UNHCR, THIS HUMAN WORLD) honlapjain, valamint a közösségi médiában.

A filmeket 2017. október 20-ig kell megküldeni az alábbi e-mail címre: hipUCsI7GZrYZV5c2NodWxmaWxtcHJvamVrdEB0aGlzaHVtYW53b3JsZC5jb20=

További kérdés esetén kérjük, keresse Lisa Wegenstein-t telefonon: +43/1/5855888/0 vagy e-mailen: xVkGUzw5VxcZ2c2NodWxmaWxtcHJvamVrdEB0aGlzaHVtYW53b3JsZC5jb20=